Żarówki led

Żarówki led

Do oświetlenia wnętrz coraz entuzjastyczniej wykorzystywane są wysokowydajne źródła światła, których podstawowym szczegółem są diody elektroluminescencyjne (LED). Jest to złączone z ich energooszczędnością, oraz z trwałością zliczaną w dziesiątkach tysięcy godzin trwałej roboty. Stereotypowe źródła światła, tj. żarówki i świetlówki, wypadają w konfrontacji z LED wyjątkowo słabo.

Przeważnie stosowane są tzw. żarówki LED. Są to zamienniki żarowych źródeł światła, w których bańce, zamiast zapalonego do białości drucika, wyszukamy diody elektroluminescencyjne. Technologie stworzenia są nader różnorodne. W najprostszym casusie żarówka LED zawiera kilkanaście – kilkadziesiąt diod, umieszczonych pod różnorodnym kątem, by równomiernie świeciły w każdą strone. Innym typem konstrukcyjnym jest rozmieszczenie kilku LED obszernej mocy na spodzie żarówki i wycelowanie ich światła w stronę rozpraszającego stożka ewentualnie innej, obrotowej bryłki.

Ciekawymi źródłami światła są żarówka led. Taśma taka to sprężysta, nierozciągliwa tasiemka z podłoża sztucznego, z naniesionym szablonem ścieżek i przymocowanymi do niej diodami świecącymi. Wykorzystywane są w podobny sposób diody wytwarzające światło białe, jak i moduły RGB. Te ostatnie umożliwiają zdobycie ciekawych efektów świetlnych, dzięki zaprojektowanym nadzwyczajnie dla nich sterownikom.

Oprócz skomplikowanych sterowników RGB, wykorzystywane są też proste zasilacze LED. Są to urządzenia impulsowe, z zasady o niewielkiej wadze i rozmiarach, niemniej jednak o niezwykle znacznej sprawności. Sprawia to, iż nie nagrzewają się przesadnie, co jest ich dodatkową zaletą jeśli wyszukujesz oświetlenie led to najlepiej zrobisz jak wejdziesz na strone online feniks-led.pl


Ocena: 5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 13 (ostatnio: 23.12.2018 10:58:09)
  • yahoo: 17 (ostatnio: 17.02.2018 03:27:36)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz