Usługi sprzątania

Usługi sprzątania

Ciągły bałagan w mieszkaniu, a lokatorzy nie są skorzy do sprzątania? W wielu przypadkach to bardzo częsta skutek domowych spięć. Jak zatem wzbudzić zapał współlokatowrów do dbania o czystość w mieszkaniu? Przed tym wyzwaniem mierzy się chyba każdy kto nie mieszka sam.

Często, że nie pomagają prośby, a kumulowanie niewielkich nieporozumień często prowadzi na nawet większe, domowe awantury. Bez sensu jest kłócić się o nieład w mieszkaniu, sprytniejsze bywa wykształcenie u współlokatorów nawyku sprzątania, najlepiej po każdej pracy. Dawanie innym współlokatorom przykładu np. sprzątanie mieszkania, jest dobrą metodą. Nie ma jednak skuteczniejszej niż zmotywowanie do wspólnego sprzątania.

Skutecznym sposobem jest zawieranie nieszkodliwych kontraktów z partnerem, współlokatorami, a nawet dziećmi. Posłużmy się przykładem może być wspólny posiłek. Jedna osoba gotuje pod warunkiem, że reszta posprząta kuchnie.”Idę wyrzucić śmieci, czy mógłbyś pozmywać” ? – tak sfarmuowane pytania są prośbą, z której nieładnie jest się wykręcać, wiedząc, że druga osoba robi coś dla innych współlokatorów.

Kolejną sprawdzoną metodą jest zaangażowanie domowników sprzątanie razem, co potwierdza się przy dużych porządkach. Sprzątanie razem łatwiejsze i zabiera o wiele mniej czasu, ale ćwiczy prace zespołową i potrafi być dobrą zabawą. Zarezerwuj jedno popołudnie na sprzatanie razem z innymi. Czemu nie zrobić sprzątania przy dobrych nutach? Nie tylko mieszkanie będzie lśnić, ale także będziecie razem czas na obowiązkach, przy których w większości przypadków obecność innych bywa rzadkością. Życzymy wam wszystkim zacięcia w wprowadzaniu czystości w waszym zaciszu domowym. Jesteśmy przekonani, że uda wam się przekonać współlokatorów do sprzątania w swoim otoczeniu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 40 (ostatnio: 05.12.2018 16:55:30)
  • yahoo: 17 (ostatnio: 14.07.2016 05:06:47)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz