Tczerwiec.pl – dobry prawnik Warszawa Mokotów.

Tczerwiec.pl - dobry prawnik Warszawa Mokotów.

Duże firmy, czy osoby prywatne w dzisiejszych czasach do rozwikłania wielu spraw związanych z przepisami potrzebują prawnika. Tutaj powstaje pytanie, czy adwokat i radca prawny to ten sam zawód.

Prawnik to osoba, która po ukończeniu studiów uzyskała tytuł magistra nauk prawnych. Dopiero kilka lat dalszej nauki i zrobienie aplikacji daje mu prawo bycia mecenasem, radcą prawnym czy prokuratorem.

Kilka podstawowych różnic, które wynikają to przede wszystkim takie, że radca może być zatrudniony w firmie a adwokat to osobna profesja i może funkcjonować pojedynczo lub w kancelarii. Dodatkowo radca prawny nie może reprezentować przedsiębiorcy czy osoby prywatnej w sądzie poza wyjątkiem, kiedy dotyczy to spraw rodzinnych, rozwodu lub spadku. Wybierając radcę prawnego lub adwokata powinniśmy, pamiętać w jakich sprawach prawnik ten ma nam być pomocny.

Obsługa prawna w firmach stała się nieodzowna, z powodu przygotowywania umów, prowadzenia spraw w sądzie i w zakresie poradnictwa prawnego, dzięki niej można, też obniżyć koszty firmy nie zatrudniając prawników do rozwiązywania codziennych problemów. Osoby prowadzące działalność gospodarczą, korzystają z takiej możliwości z uwagi na częste zmiany w prawie.

Korzystna, jest też współpraca z kancelarią prawną, która będzie czuwała nad bezpieczeństwem firmy w każdym aspekcie działalności.

Kancelaria adwokacka pilnuje spraw firmy w zakresie zobowiązań podatkowych, zawieraniu umów. Zakres obowiązków obsługi prawnej winien być przede wszystkim dostosowany do potrzeb klienta. W każdym przypadku będzie inny, w dużej firmie, jednoosobowej działalności gospodarczej czy mikroprzedsiębiorstwie. Jednak zawsze będzie to profesjonalna obsługa lojalna wobec danego klienta i realizująca obowiązki z gwarancją kompleksowej usługi, które to zadania będą, realizowane przez radcę prawnego lub niezbędnego w niektórych sprawach adwokata.

W Polsce są to różnice, o których należałoby pamiętać, natomiast zagranicą umiejętności związane z tymi zawodami są porównywalne. Zgłoszenie się po poradę do radcy prawnego czy adwokata nie stanowi problemu.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 05.09.2021 18:20:09)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz