Ranking kont osobistych

Ranking kont osobistych

Używanie konta bankowego stało się już powszechnym sposobem na zarządzanie swoim kapitałem. Niestety za taką wygodę przychodzi nam czasem płacić wysoką cenę. Jakie prowizje są związane z obsługiwaniem konta bankowego?

  • opłata za kartę – to jedna z najczęściej występujących opłat. Może być naliczana w cyklach miesięcznych. Opłata jest zwykle naliczana wtedy, jeśli w ciągu miesiąca nie wykonamy transakcji na określoną kwotę. W zależności od banku, minimalna wartość operacji zwalniających z opłaty za kartę, to zależnie od banku 200, 300 lub nawet 500 złotych.
  • opłata za prowadzenie konta – dziwnym może się wydawać to, że istnieją jeszcze banki, które pobierają od swoich klientów pieniądze za sam fakt, że posiadają oni u nich konto. Taka opłata, podobnie jak opłata za kartę może być naliczana zależnie od tego, czy zostanie wykonany odpowiedni obrót finansowy na rachunku. Jednym z wymogów, których spełnienie zwalania z opłaty, jest minimalny wpływ wynagrodzenia na konto. Jego wysokość to od 1000 złotych wzwyż, zależnie od banku i rodzaju konta.
  • powiadomienia – niewątpliwym udogodnieniem w korzystaniu z internetowego konta bankowego, jest możliwość włączenia powiadomień o operacjach. Powiadomienia takie wysyłane są w postaci sms na nr telefonu komórkowego właściciela konta. Takie powiadomienia zwiększają bezpieczeństwo użytkowania, dając natychmiastową informację o tym, jeśli transakcja jest wykonana nie przez nas. Niestety, taka opcja również jest dodatkowo płatna. Wartość takiej usługi to od kilku złotych wzwyż, zależnie od wariantu, na jaki się zdecydujemy.

Ocena: 4/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 11 (ostatnio: 20.02.2019 23:43:02)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 07.07.2016 21:50:03)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz