Piece.olsztyn.pl – jak wybrać piec do domu

Piece.olsztyn.pl - jak wybrać piec do domu

Wybór dobrego kotła do domu jednorodzinnego to podstawa. Po pierwsze pozwala to zaoszczędzić pieniądze po drugie zwiększa to komfort mieszkania. Dużo ludzi nie wie jednak jak wybrać odpowiedni kocioł do swojego domu. Wielu sprzedawców zapomina powiedzieć że moc kotła powinna być dobrana do potrzeb energetycznych domu. W tym artykule chcę państwu zademonstrować kilka rad które pomogą w zdobyciu dobrego kotła do domu.

Na wstępie powinniśmy ustalić jaki kocioł nas interesuje. Jeżeli zdecydowałeś się na paliwo stałe dobrze jest ogarnąć że wybór ten to dopiero pierwszy etap. Kotły na paliwo stałe może podzielić na trzy kategorie. Są to kotły spalania górne, dolnego oraz podajnikowe. Każdy z tych kotłów ma swój rodzaj rozpalania i funkcjonowania. Spalanie górne jest techniką trudną do nauczenia jednak nieskomplikowana budowa takiego kotła sprawia że jest on przystępny dlatego sporo osób może sobie na niego pozwolić. Urządzenie spalania dolnego to idealny wybór dla ludzi którzy chcą rozpalić raz i móc tylko dodawać paliwa. Piec z podajnikiem to najbardziej komfortowe urządzenie ale ma pewne wady. Po pierwsze nie każde paliwo stałe nadaje się do takiego kotła oraz jest droższe od pozostałych dwóch.

Nim wybierzemy dobry rodzaj kotła dla naszego domu powinniśmy wziąć pod uwagę potrzeby energetyczne domu. Stare budownictwo wymaga dużo wyższych nakładów energii niż nowe. Dlatego w czasie etapu tworzenia projektu powinieneś wziąć pod uwagę z jakiego typu grzania chcesz korzystać. Starsze domy mają potrzeby w wysokości 100W na metr kwadratowy. Nowe domy tylko 60W na metr kwadratowy. W tym przypadku dla starego budownictwa idealnym wyborem będzie kocioł dolnego spalania a dla nowego kocioł z podjanikiem.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 14.08.2017 10:52:18)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 07.01.2017 13:23:45)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz