Odzyskiwanie danych z dysku

Odzyskiwanie danych z dysku

Niektóre części nie są nieodzowne do tego, żeby komp mógł wykonywać pracę. Część podzespołów pomimo awarii nie uniemożliwia komputerowi względnie solidnego działania. Przykładem ma prawo być karta sieciowa, jaka jest niebezużyteczna w sytuacji, kiedy łączymy się z Internetem czy innym komputerem w sieci lokalnej. Karta ta innych funkcji nie posiada i w związku z tym, jeżeli nie korzystamy z Internetu to ta awaria ma prawo być przez nas niedostrzeżona. Z Internetu nie skorzystamy, jednak komputer będzie poza tym działać porządnie. Następnym szczegółem, który co prawda się przydaje, jednak nie jest niezbędny, jest karta dźwiękowa – potwierdza to serwis komputerowy. Awaria karty uniemożliwi nam słuchanie dźwięków i muzyki z peceta. Nie ma przesłania czy traktuje to dźwięku z gier czy filmów, awaria karty pozbawia nas fonii w jakiejkolwiek formie. Następnym takim podzespołem, który nie jest niezbędny do godziwego działania komputera, jest napęd typu CD/DVD. W razie usterki takiego napędu nie będziemy mogli odtworzyć zawartości płyt CD/DVD z naszymi danymi. Niemniej sam komputer uruchomi się bez problemu i za wyjątkiem odczytu płyt będzie pracował porządnie.

Choć oczywiście cieszy nas, kiedy komputer przez dłuższy czas jest sprawny, jednak cieszy także, kiedy mamy pionierski komputer, który nadzwyczaj prędko działa.

By to sprawić należy posiadać sprawną płytę podobnej klasy i podłączyć do sprawnego zasilacza a później podłączać kolejno pozostałe podzespoły uszkodzonego komputera w celu sprawdzenia, co jeszcze ewentualnie uległo uszkodzeniu. Zazwyczaj awarii ulega zasilacz a w drugiej kolejności płyta główna.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 13 (ostatnio: 14.04.2019 12:30:58)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 28.08.2015 14:57:27)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz