Nowe felgi, dobra rzecz

Nowe felgi, dobra rzecz

Podróżowanie autem to prawdziwa frajda dla prawdziwego fana motoryzacji. Najodpowiedniej, gdy poza dużą mocą skrytą pod maską, użytkowany przez nas czterokołowiec wyróżnia się z tłumu swoim image. W tym zakresie ze wsparciem przychodzi nam tuning optyczny.

Z bogatych środków w arsenale przemian wizualnych znakomite wyniki można uzyskać po zastosowaniu aluminiowych kółek. Po zastosowaniu stosownych kół samochód może przybrać styl jak niekonwencjonalność, klasyka lub aspektów sportowych.Dział felg aluminiowych jest niezwykle zasobny w zestaw wzorów, od typowych pięcioramiennych po odlewy z wieloma futurystycznymi liniami ramion. Dobranie trafnego modelu koła aluminiowego do typu karoserii auta nie narzuca konieczności korzystania z świetnej kreatywności czy wyczucia artystycznego, gdyż każdy ceniony producent podsuwa przydatne narzędzie w formie konfiguratora felg. Taka wirtualna przymierzalnia to niezastąpiony sposób na poddanie próbie jak wybrane obręcze kół będą łączyły się z naszym pojazdem.

Istotnym motywem przy dopasowaniu obręczy aluminiowych, które mają zmodyfikować klasę wizualną, jest ich średnica. Większa średnica kół to bardziej utrwalony rezultat finalny. Dobierając rozmiar alufelg bezdyskusyjnie należy się kierować możliwościami technicznymi modyfikowanego pojazdu i wygodą użytkowania. Zamontowanie felgi o większej średnicy od montowanych fabrycznie wiąże się m.in. z wymogiem zastosowania opon o mniejszym profilu, co nie jest nazbyt pożądane na naszych wyboistych drogach.

Zastosowanie wyszukanych obręczy alu to nie wszystko. By utrwalić zapierający dech rezultat optyczny, o nasze nowe alufelgi wypada właściwie dbać. Zanieczyszczone, nie czyszczone felgi przekreślą wszelki efekt. Co ważniejsze, taki zalegający brud i osad z klocków hamulcowych wykonuje negatywną robotę, powodując zmatowienie powłoki lakierniczej. Z tej przyczyny, by użytkowane felgi aluminiowe nie postradały szybko swojej formy, nie zaniedbuj częstej pielęgnacji.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 34 (ostatnio: 11.04.2019 12:48:25)
  • yahoo: 9 (ostatnio: 14.06.2017 00:38:27)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz