Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – do czego służy ?

Przedstawiajączjawisko limonki kaffir trzeba ruszyć od tego, że można ją spotykać pod odmiennymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Jednak bez względu na to, jak się ją określi zawsze należy do rodzaju flor cytrusowych – jestnader cytrusowa i aromatyczna.

Suszone liście limonki rodzaju kaffir są ciągłym składnikiem dań w kuchni tajskiej. Limonka kaffir jest bardzo wonna i ogromnie orzeźwiająca, zaś kaffir liście są z zewnątrz: ciemnozielone i lśniące a w środku: porowate i blade. Wystarczyłagodnie potrzeć liść, aby poczuć wyraźny aromat. Rześkie liście limonki kaffir podtrzymują swoją jakość przechowywane w chłodziarce przez co najmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto uzupełnić, że pachnące liście kafiru są zbyt sztywne, aby konsumować je w przyrodniczej formie – najczęściej dodaje się je w ostatniej fazie pichcenia. Wiele orientalnych przepisów wręcz wymaga tego, by wykorzystać z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można sporządzić i gdzie dorzucić liście kaffiru?

Zdołamy sprawić: przeróżne zupy np. Tom Yum, mącone potrawy smażone, sałatki na bazie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu potrawach stosuje się je na zasadzie pokrewnej do zastosowania naszych miejscowych liści laurowych. Jest dozwolone potrawy przygotować z ich udziałem poprzez wrzucanie liści łącznie bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Intrygującym projektem jest także zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi posługiwać się chińską metody smażenia na mocno rozgrzanym oleju tzw. stir fry – także będzie mógł twardo zagospodarować w niej kaffir liście.

Gdzie można kupić kaffir?

Jeszcze niedawno kupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z niemożliwym, całe szczęście poprzez sposobności sieci internetowej obecnie każdy może to zrobić w dobrzewyposażonym sklepie online komfortowo siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego sklepu jest choćby www.pastry.com.pl – dobry sklep online.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 24.08.2018 05:32:21)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 26.12.2017 12:07:21)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz