Laseroterapia

Laseroterapia

Laseroterapia, określana też „laserem”, jest jednym z zabiegów fizjoterapii. Jest to metoda, w ciągu której emitowane w specjalnym aparacie promienie laserowe, są kierowane bezpośrednio na skórę pacjenta. Zabieg ten jest w sumie bezpieczny a także bezbolesny, a jego długość jest dokładnie zaplanowana a także trwa najdłużej do dwudziestu minut.

Wskazaniem do stosowania laseroterapii są przede wszystkim:

– różnorakie problemy dermatologiczne,

– różnego rodzaju blizny pooperacyjne,

– przeszczepy skóry,

– choroby zwyrodnieniowe stawów,

– ostroga piętowa,

– tak zwany „łokieć tenisisty”,

– stopa cukrzycowa,

– różnego rodzaju choroby naczyń żylnych.

Promienie lasera wspomagają też leczenie bólu np. w takich przypadkach jak bóle po urazach narządu ruchu, takie jak skręcenia, zwichnięcia czy złamania. W stosunku do tego, jak potężny jest ból, dopasowuje się rodzaj a także moc promieniowania, czas a także ilość zabiegów, i sposób naświetlania.

Na czym polega działanie laseroterapii?

Oddziaływanie zabiegów laserowych na Klienta odbywa się na trzech płaszczyznach: przeciwbólowa, przeciwzapalna a także biostymulująca. Uśmierzenie bólu odbywa się dzięki zwiększonemu wydzielaniu endorfin, hormonów uśmierzających ból. Likwidacja stanów zapalnych w organizmie a także obrzęków odbywa się dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych a także przyspieszeniu mikrokrążenia. Za to działanie biostymulujące polega na wpływaniu zabiegu na szybszą odbudowę komórek a także na wytwarzanie włókien kolagenowych.

Oczywiście, równie w przypadku każdego innego zabiegu, tak a także w tym przypadku występują przeciwwskazania do jego wykorzystywania. Zabiegu tego nie wolno przeprowadzać:

– u niemowląt,

– kobietom w ciągu ciąży,

– w czasie wysokiej gorączki,

– w przypadku chorób nowotworowych

– a także u osób ze skłonnością do krwawień.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 27.12.2018 17:19:58)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 01.09.2016 21:22:56)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz