Kursy

Kursy

Bezrobocie to poważny problem dla każdego człowieka w dzisiejszych czasach. Dlatego są robione niezliczone szkolenia dla tych ludzi. Jest taki program społeczny, który z założenia ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu ludzi słabiej przygotowanych. Program ten opiera się na kilku ważnych elementach, którym jednym z nich jest szkolenie bezrobotnych.

Nie zastanawiajmy się nad krytyką tego typu przeciwdziałania bezrobociu, bo trudno jest ocenić jednoznacznie ten stan rzeczy. Prawdą jest, że każdy ma ten temat swoje zdanie. Jednak z wielu doświadczeń Powiatowych Urządów Pracy w Polsce wynika, że wydane pieniądze na ten cel są przydatne i skutkują ponownym znalezieniem pracy przez tego człowieka.

Z kolei ci którym nie udaje się znaleźć po takim kursie pracy odznaczają się się mniejszą chęcią do pracy.

Informacje odnośnie prowadzonych kursów można znaleźć na stronach internetowych danego urzędu pracy. Ja uważam, że kursy takiego typu są bardzo przydatne, ale problemem jest brak doświadczenia osób po kursie. Niestety rynek pracy już dawno to stwierdził i problemem dla tych osób jest brak doświadczenia. Osoby zatrudniające nie lubią osób świeżo po kursie, bo ludzie tacy nie mają wymaganego doświadczenia a zatem zamiast pożytku są spore szkody. Dla przykładu podam tutaj kursantów, którzy przeszli kurs operatora koparki. Zaraz po kursie bez doświadczenia zdarzało się, że operator koparki potrafił pozrywać kable telefoniczne kiedy kopał co powiększyło znacznie koszty które ponosił pracodawca. Zatem dlatego takie trudne jest bez doświadczenia znaleźć dobrą pracę. Jeśli idzie o pracę związaną z budowlanką to jest tam wymagane dość spore doświadczenie, minimum kilku letnie.


Ocena: 4,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 61 (ostatnio: 01.05.2019 04:31:04)
  • yahoo: 32 (ostatnio: 31.01.2018 03:49:21)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz