Kotły.olsztyn.pl – nie wiesz jak ogrzać mieszkanie?

Kotły.olsztyn.pl - nie wiesz jak ogrzać mieszkanie?

Ocieplenie domu to istotny element projektu. Dlatego dobrze jest rozważyć w jaki sposób chcesz grzać swój dom. Wybór jest spory i niełatwy. W grę wchodzą koszty eksploatacji które zależą od kosztów inwestycji. Można się w tym pogubić. Dlatego dobrze czasem podpytać kogoś obytego z tematem kto chętnie odpowie na trudne pytania. Tylko dla was mam dziś sporo ważnych rad które pomogą w wyborze idealnego sposobu ogrzewania domu.

Na wstępie trzeba wspomnieć o tym że wybór ogrzewani musi mieć miejsce w fazie projektowania. Wiąże się z planowanie miejsca na kotłownie oraz całej instalacji ogrzewającej. Następnym ważnym aspektem jest przygotowanie zapotrzebowanie energetycznego budynku. Liczby w tym przypadku zależą od rozmiaru domu oraz tego ile włożymy w ocieplenie budynku. Można wspomnieć że dobra izolacja może opuścić koszty próżniejszego zapotrzebowania na paliwo nawet o 30 %.

Pierwszym i jednym z najbardziej ekskluzywnych sposobów ogrzewania domu jest ogrzewanie elektryczne. Te rozwiązanie jest o tyle dobre że nie produkujemy szkodliwych gazów czy pyłów. Instalacja jest łatwa i komfortowa w obsłudze. Za wszystko odpowiada kontroler który nawet małe dziecko będzie wstanie wyregulować. Ogrzewanie elektryczne ma swoje minusy. Największym jest koszt użytkowania instalacji. Jeżeli budynek jest słabo ocieplony to rachunki za prąd będą duże. Mniejszym problemem jest koszt montażu instalacji. Ceny rozpoczynają się od 30 tysięcy złoty.

Innym rozwiązaniem ale również wygodnym jest grzanie gazowe. Piece gazowe mają to do siebie że pracują praktycznie same. To wszystko dzięki wprowadzeniu nowoczesnej technologii. Piece gazowe tak samo jak grzanie elektryczne oferują prosty kontroler który można dowolnie programować. Chcesz aby po powrocie do domu było ciepło Nic trudnego programujesz piec w taki sposób aby grzanie zaczęło się 40 min przed Twoim powrotem. Kotły gazowe rozdziela się na tradycyjne oraz kondensacyjne te drugie pozwalają zaoszczędzić na paliwie ale są znacznie droższe w stosunku do tradycyjnych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 10.06.2017 06:03:37)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 04.02.2017 18:57:15)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz