Kilka porad dla biura rachunkowego

Kilka porad dla biura rachunkowego

Otwierając własną firmę często stajemy przed wieloma nowymi wyzwaniami. Jednym z takich dylematów jest wybór uczciwego biura rachunkowego. Na co zwrócić uwagę wybierając księgową? Czym się kierować? Na te i inne pytania związane z tym tematem spróbuję odpowiedzieć razem z przedstawiciele serwisu Biura rachunkowe. Liczę, że po tej lekturze wszystko będzie dla was proste.

Przede wszystkim musisz pamiętać to, że żyjemy w czasach informacji. Sprawia to, że o wiele prościej jest przeanalizować biuro rachunkowe. Wystarczy wyszukać opinii o danym księgowym. Taka informacja może nam na początku ułatwić selekcje. Po wstępnym rozpoznaniu oferty pora na podsumowanie sprawy i ustalenie spotkania.

Na wizytę w biurze rachunkowym możesz przygotować sobie pytania, które pozwolą określić czy dane biuro jest warte zainteresowania i czy dobrze traktuje swoich podopiecznych. Oto kilka przykładowych pytań:

Kompetencje – zapytaj o nieTo podstawowe pytanie jakie powinieneś zadać. Czy biuro jest w posiadaniu aktualnego certyfikatu Ministerstwa Finansów? Masz prawo do zobaczenia tego dokumentu. Powinieneś sprawdzić czy na prawdę jest aktualny oraz to czy jest prawdziwy.Ubezpieczenie – Zapytaj o nieDruga najbardziej istotna rzecz, o która powinieneś zapytać. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w skrócie OC. Jeżeli biuro posiada OC jest dobrze. Jeżeli dochodzi do tego że składka ubezpieczenia jest ogromna to jest bardzo dobrze. Dzięki temu widzisz, że biuro jest uczciwe i odpowiedzialnie traktuje swoich podopiecznych. Sprawdź podejścieTrzeci istotny element wyboru biura rachunkowego – podejście do klienta. Indywidualne podejście do klienta w tej branży jest bardzo ważne. Najlepiej współpracuje się z kimś kto zna Twoją sytuacje i w razie problemów wie co i jak. Takie podejście można zauważyć przeważnie w mniejszych biurach. Ogromne firmy księgowe z racji duże ilości obsługujących podmiotów często traktują je przedmiotowo.O parę słów poprosiliśmy też Karolinę Nowakowską z witryny Biura rachunkowe Elbląg„Wybierając biuro rachunkowe przede wszystkim zwróć uwagę na certyfikat oraz OC. Jeżeli biuro nie chcę się tym pochwalić lub unika odpowiedzi na takie pytania pewne jest, że coś jest nie tak. Zakładając firmę jednoosobową wybierz małe biuro przełoży się to na lepsze relacje z księgową.”


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 01.11.2017 11:01:17)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 31.08.2016 23:20:22)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz