Kierowca busa – opis zawodu

Kierowca busa - opis zawodu

Fach jako dobrze wyszkolony kierowca wymaga od Ciebie kilu rzeczy. Podstawa to wiedza i umiejętności psychofizyczne. Na pewno jeżeli funkcjonujesz w przewozie ludzi lub oferujesz wypożyczenie busa wraz z kierowcą. Istotna jest na pewno umiejętność zachowania zimnej głowy. Wiele młodych ludzi nie wie jak wymagająca jest to praca. Za każdym razem gdy mówię że jestem zawodowym kierowcą słyszę o to fajna praca na sto procent jesteś szczęśliwy. Jak rozpoczynam o niej opowiadać ludzie widza ciemniejszy obraz tego zawodu. Postaram się opisać jak naprawdę prezentuje się praca kierowcy.

Najbardziej istotna jest odpowiednia psychika. Piszę to całkiem serio. W czasie całego dnia rozwożenia osób można posłuchać rzeczy miłych jak i tych złośliwych. Pasażerowie nie wiedzą że czasem po prostu nie masz humory na małe pogawędki. Często trafi się ktoś kto będzie chciał porozmawiać. Możesz wyjść na dużego chama i go olać lub zebrać się w sobie i być tym fajnym panem z busa. Trzeba także pamięć że jest jeszcze stała koncentracja. Transportując ludzi nie możesz dopuścić do momentu zawahania.. Odpowiadasz za osoby które transportujesz dlatego musisz być zawsze skoncentrowany.

Wiele badań pokazuje że zawodowi kierowcy mają refleks na poziomie osoby w wieku 22 lat. To nie żarty. 40-50 letni mężczyzna pracujący jako kierowca ma szybkość reakcji na poziomie 25 latka. Jest to ogromnie ważne w tym zawodzie bowiem kilka sekund może uratować życie Twoje i ludzi na pokładzie. Trzeba też rozumieć że zawód kierowcy nie kończy się w czasie kiedy ostatnia osoba opuści pojazd. To regularne sprzątnie samochodu po pracy i ogarnianie go na jutrzejszy dzień. Niestety pasażerowie nie dbają o to co nie jest ich. Jeżeli nie rozumiecie o czy mówię wpadnijcie kiedyś na bazę autobusów albo busów po pracy i sprawdźcie co tam się wyprawia.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 27.05.2017 22:16:48)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 17.02.2017 18:26:25)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz