Istota wentylacji w pomieszczeniach użyteczności społecznej – HVAC Polska Wentylacja Poznań

Istota wentylacji w pomieszczeniach użyteczności społecznej - HVAC Polska Wentylacja Poznań

Dobra wentylacja pomieszczeń użyteczności ogólnej jest kwestią kluczową szczególnie w trudniejszych warunkach atmosferycznych, kiedy poważnie obniża się luksus przebywających w nich ludzi.

W przeciwieństwie do urządzeń ogrzewających, urządzenia wentylacyjne mają za zadanie utrzymywać nie tylko właściwą temperaturę pomieszczenia, lecz również gwarantować właściwą wilgotność i prędkość przepływu powietrza, a w szczególnych warunkach – zadbać o potencjalnie najmniejszy stopień zanieczyszczenia.

W trakcie planowania systemu wentylacyjnego podstawowym składnikiem wpływającym na użycie takiej, a nie innej techniki, są jak najbardziej wymogi komfortu cieplnego. Nie wszystkie parametry muszą być ujmowane przez projektanta. W niektórych halach produkcyjnych wymogi komfortu cieplnego można ograniczyć do podstawowego poziomu dostatecznego do zapewnienia należytych warunków pracy zarówno pracownikom, jak i urządzeniom przemysłowym. Tymczasem o wiele bardziej zasadnicze obostrzenia co do jakości wentylowanego powietrza mają takie pomieszczenia użyteczności ogólnej, jak: sale audytoryjne, sale widowiskowe, kina lub teatry. Układ wentylacyjny w takich pomieszczeniach ma za zadanie sprawdzać znacznie większe ilości parametrów. Pomieszczenia tego rodzaju wymagają utrzymywania wygodnego mikroklimatu. Konstruktor systemu wentylacyjnego musi brać pod uwagę pomijając objętości pomieszczenia, dodatkowo takie wielkości, jak: zakładana ilość osób lub pracowników przebywających w danej auli, gatunek aktywności fizycznej, lecz też typ odzieży, którą ma na sobie postać przebywająca w auli. Są to bezspornie niesłychanie trudne wyliczenia, bowiem dostarczenie do pomieszczenia stosowniej dawki rześkiego powietrza dla określonej objętości, musi być wykonane w granicach akceptowalnych wartościach przepływu powietrza (od 0,3 do 0,6 m/s). Wartości nazbyt małe mogą wywoływać odczucie duszności, nazbyt wysokie zaś – przeciągu. Kolejnym ważnym składnikiem wpływającym na wygodę w zamkniętej sali jest poziom higieniczny powietrza, innymi słowy jego czystość i wolność od zanieczyszczeń.

Firma HAVC Polska wykonuje instalacje nawyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: HAVC Polska :: Wentylacja Poznań


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 10 (ostatnio: 06.11.2018 13:42:02)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 25.01.2016 00:30:25)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz