Instalacja pneumatyczna

Instalacja pneumatyczna

Nabywając kompresory do warsztatu samochodowego najważniejszą cechą niepowtarzalną tych urządzeń jest ich pojemność. Wszystko zależy tak realnie jak najczęściej będzie wykorzystywany tego typu kompresor. Jeśli będzie w bardzo wielu sytuacjach to pojemność musi być duża jednakże w przypadku gdy będzie np zasilał tylko i wyłącznie jeden pistolet z kluczem to pojemność ma możliwość być stosunkowo mniejsza. Natomiast niezależnie od tego jaką pojemność będziesz potrzebował to powinieneś zastanowić się jeszcze nad inna sprawą. Powinnaś wiedzieć jaki kompresor tak realnie jest Ci niezbędny.

Kompresor śrubowy charakteryzuje się powstawaniem bardzo wysokiego ciśnienia dzięki zmniejszeniu się powierzchni wśród otworami ssawczymi a otworami tłocznymi. Sprawność tego typu zależy od maksymalnej szczelności wśród śrubami. Kompresor śrubowy zazwyczaj jest mniejszy od podobnych rozwiązań opartych na innych rodzajach kompresorów. Inną pozytywną włąściwością tego typu kompresorów to bardzo niewielkie wibracje powstające podczas uruchamiania kompresora.

Innym rodzajem kompresorów jest kompresor tłokowy. Kompresor tłokowy jest stosunkowo intuicyjny w swojej konstrukcji i w większości sytuacji zasysają powietrze o niższym ciśnieniu niż temperatura otoczenia. Wykorzystanie kompresorów jest bardzo różnorodne i stosowane są głównie w zadaniach wymagających znacznego podniesienia ciśnienia, gęstości czy też temperatury czynnika gazowego. Wykorzystanie kompresorów jest bardzo różnorodne a jednym z nich jest filtracja powietrza. Najbardziej istotne jest to by używać kompresory tłokowe i kompresory śrubowe tylko i wyłącznie wysokiej klasy. Dzięki temu nigdy was nie zawiodą a wasze instalacje będą za każdym razem sprawne i będą działały na najwyższym poziomie. Filtracja powietrza to zadanie odpowiedzialne i wymaga realnie sporej mocy jeżeli chodzi o kompresory tłokowe. Z pewnością zastosowań sprężarek zarówno tłokowych jak i śrubowych jest o wiele więcej i niewątpliwie właściwie każdy zainteresowany takim sprzętem wie jakie są zastosowania, do których warto użyć kompresory


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 16 (ostatnio: 21.11.2018 04:05:10)
  • yahoo: 6 (ostatnio: 30.06.2016 13:09:50)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz