Fotozine.pl – Fotografia

Fotozine.pl - Fotografia

Jak prawidłowo prowadzić bloga?

W dobie internetu założenie swojego bloga nie stanowi już niczego nadzwyczajnego. Niemal każdy z dostępem do sieci i komputera miał bloga kiedyś albo posiada go aktualnie. A nawet jeżeli nie, to prawdopodobnie zdarza mu się przeglądać cudze blogi.

Bloga można prowadzić wyłącznie dla siebie – w formie internetowego dziennika – albo z myślą o tym, że ktoś może go kiedyś zacząć czytać. W tym drugim przypadku, warto zwrócić uwagę na strategie poprawnego prowadzenia bloga.

Dobrym pomysłem jest refleksja nad ideą przewodnią, jaką pragniemy za jego pośrednictwem przekazać. Dobrze jest trzymać się wytyczonego toru i pisać wyłącznie na jeden konkretny temat np. fotografia czy może prowadzić blog ogolnotematyczny? To już kwestia własnego upodobania, lecz trzeba liczyć się z tym, że wielkość statystyk odwiedzin bloga zależy od ciekawości czytelników.

Inna kwestia to sam design bloga. Treść przyćmiona nadmiarem gadżetów, obrazków i połyskującym tłem odrzuci nawet najwytrwalszego czytelnika. W tej kwestii dobrze jest postawić na tak niedocenianą prostotę i zachować pewien umiar.

Adres oraz nazwa – jeden z pierwszych etapów na naszej drodze do stworzenia bloga. Warto zastanowić się dobrze przed założeniem nazwy, albowiem potem może się okazać, że tematyka bloga nijak do niej nie pasuje. Zarówno adres oraz nazwa nie powinny być nazbyt długie i zagmatwane. W tym miejscu również liczy się prostota.

Ostatnia rzecz to doświadczenie, które osiągnąć można jedynie będąc już posiadaczem bloga. Tak faktycznie nie ma jednego przepisu na dobrego bloga, jednak związek praktyki z pewną wiedzą na temat działania Internetu, może być już dobrą bazą wypadową w tym kierunku.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 26 (ostatnio: 11.04.2019 12:46:11)
  • yahoo: 30 (ostatnio: 18.12.2017 11:07:33)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz