Deszczowe dni? Kilka pomysłów na zabawę z dzieckiem

Deszczowe dni? Kilka pomysłów na zabawę z dzieckiem

Koniec sierpnia dla wielu osób oznacza zakończenie lata. Nie mam tu nam myśli końca kalendarzowego chodzi bardziej o koniec mentalny. Tak samo jest z maluchami. Długie letnie dni zaczynają robić się coraz krótsze. Dla spore ilości rodziców zbliżająca się jesień jest problemem bowiem co robić z dzieckiem kiedy za oknem pada deszcz? To pytanie które systematycznie pojawią się na wielu forach internetowych o tematyczne rodzicielskiej. Zademonstruję wam kilka pomysłów które zmienią wasze podejście do brzydkich dni.

Na początku musisz pamiętać że nie możesz dopełnić wolnego czasu dziecka nowymi technologiami. To przerażająco popularny trend który zarazem jest mocno szkodliwy. Kilkukrotnie udowodniono już że nowinki techniczne mają negatywny wpływ na rozwój dziecka. Maluch spędzający kilkanaście godzin przed telewizorem lub ekranem tabletu staje się nadpobudliwy i agresywny. Dlatego bardzo istotne jest zorganizowanie rozrywki dziecku w mokre dni, w których nie może wyjść do kumpli na dwór.

Twoje mieszkanie nie musi być nudne. Weź pod uwagę to że dziecko ma ogromną wyobraźnię wystarczy ją prawidłowo pobudzić. Za oknem deszcz a Tobie marzy się piknik? Nie ma problemu! Zorganizuj koszyk z jedzeniem, połóż koc i zabaw się z dzieckiem w piknik. Bardzo szybko zapomnisz o tym że przesiadujesz na dywanie. Taki sam pomysł sprawdzi się w łazience z której możesz zrobić jezioro. Pomysłów może być dużo nie pozwól aby ograniczała Cię głowa. Ciekawym pomysłem są gry planszowe. Zasiadając do gry z dzieckiem wybierz taka która posiada element edukacyjny. Rozwijanie języka? Scrabble! Umiejętne liczenie? Monopol! Gry planszowe dobrze rozwijają dziecięcy umysł a także potrafią zabierać godziny. To dobry pomysł na mokre dni. Nie bądź leniem i baw się ze swoim maluchem.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 18.11.2018 21:06:04)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 31.08.2016 11:15:57)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz