Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

Obecnie planujemy udostępnić tutaj wartościową wiadomość, która wyklaruje Wam czym są odnawialne źródła energii i co czyni je wyjątkowymi. Przy okazji pojmiecie dzisiaj dodatkowo jakie są najbardziej rozpoznawalne źródła a także czy łatwo do nich dotrzeć.

Jakie to są odnawialne źródła energii?

Odnawialne źródła energii są to źródła energii, których użycie nie wiąże się z wiecznie trwającym ich niedostatkiem, z uwagi na to, że ich zasób powraca się w krótkim okresie. Tego typu generatorami są nie szukając daleko opady czy słońce. Ich przeciwieństwem są nieregenerujące się źródła energii, czyli pokłady, których zasoby odnawiają się bardzo wolno czy też wcale: np. gaz ziemny.

W Polsce odnawialne źródła użytkowane są przez około 5,2% zapotrzebowania na energię. Najbardziej popularnymi przykładami są: wiatr i biomasa.

Jakie są najpopularniejsze odnawialne źródła energii?

Najbardziej regularnie używanym odnawialnym źródłem energii jest woda połączona z grawitacją. Od jakiegoś czas odpowiadała ona za sporą część energii z omawianych źródeł. Pozostałe opcje to energia wiatru, biomasa no i biopaliwa. Na bardziej odległych miejscach są energie słoneczna no i energia geotermalna. Dzisiejsze tendencje wskazują, że w ciągu kilku lat energia wiatrowa a także ta wytwarzana przez promienie słoneczne będą tworzyły taką samą ilość energii co hydroenergetyka.

Jak łatwo da się dotrzeć do takich źródeł energii?

Łatwo domyślić się, że najobfitszym źródłem odnawialnym energii jest nasze słońce. Do powierzchni Ziemi dociera ogromna ilość mocy, która jest większa niż zapotrzebowanie ludzi. Tak samo jest jeśli mówimy o wodzie. Mamy łatwy dostęp do opadów, rzek, które można spożytkować do generowania energii.

W moim odczuciu ludzie powinni zabiegać o to, aby w dużym stopniu używać odnawialne źródła energii. Uczynimy tym przysługę i naszym dzieciom i światu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 12 (ostatnio: 26.08.2018 00:20:37)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 09.07.2017 06:53:48)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz