Czym są wyjazdy incentive?

Czym są wyjazdy incentive?

Różnica między integracją a incentive

Jest sporo korporacji które organizują wyjazdy dla firm. Wycieczki te najczęściej mają taki sam charakter – motywują albo nagradzają. Wszelkiego rodzaju badania wielokrotnie udowadniły że ten proces się sprawdza. Szczególne narzędzia stosowane przez pracodawców to wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Problemem jest to, że nie wystarczy wybrać ekipy wybitnych pracowników i wysłać ich w cieplejsze kraje lub do ekskluzywnego kurortu. Konieczny jest na to pomysł.

Złe wrażenie z przeszłości

Wyjazdy firmowe maja beznadziejną sławę w naszej ojczyźnie. Przeświadczenie że takie atrakcje to alkohol, chamskie zachowanie i małżeńskie zdrady jest znany od lat. Taki format wyjazdów firmowych był obecny w naszym państwie do końca 2010 roku. Jednak kryzys i współczesne trendy w kierowanie biznesem odmieniły sposób planowania wyjazdów firmowych. Obecnie szef nie chce aby jego podwładni spożywali alkohol. Zależy mu na podnoszeniu kwalifikacji i edukowaniu pracowników. Dlatego też odmienił się sposób planowania tych wyjazdów. Imprezy zakładowe i korporacyjne przemieniły się w wyjazdy integracyjne i incentive.

Nowa jakość

Uparci mogą powiedzieć że zmieniła się tylko nazwa a reszta jest po staremu. Nie jest to prawda. Amerykańskie wpływy na nasz biznes sprawiły, że pracodawcy bardzo skrupulatnie przykładają się do kreowania planów na imprezy motywacyjne. W ten sposób podwładni mogą spróbować nurkowania, surfingu, jazdy konnej czy wyczynowej jazdy na snowboardzie. Oprócz ciekawej rozrywki na imprezach można zobaczyć trenerów którzy mówią o rozwijaniu samego siebie. Ostatnimi czasy bardzo na topie są wszelkiego rodzaju ćwiczenia biznesowe które poprawiają kwalifikacje pracowników.

Na zakończenie

Można dostrzec że czasy się zmieniły. Spotkania pracownicze które były bardzo zakrapiane alkoholem zmieniły się w wartościowe wyjazdy wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Pracodawca nie chce rozpijać swoich podwładnych zależy mu na ich rozwoju i podwyższaniu kompetencji. Prawda jest taka że lepszy pracownik to dobre wyniki a nagrody pozwalają kreować lojalność wobec przedsiębiorstwa. Widok imprezujących korporacji można podrzucić do kosza. aktualnie liczy się coś zupełnie innego. Oczywiście widoczne są jeszcze przypadki imprez znanych z lat 90 jednak są to sytuacje marginalne.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 10 (ostatnio: 24.02.2018 19:29:44)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 20.01.2017 08:49:52)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz