Chrapanie to problem

Chrapanie to problem

Choć niektórzy sądzą, że chrapanie to całkowicie błahy problem w porównaniu do pozostałych, sądzą tak najczęściej osoby, jakie nie zetknęły się z tym problemem bezpośrednio. Sami chrapiący normalnie nie widzą w tym problemu, ponieważ sami sobie nie dokuczają, jednak za to osoby, jakie nie mogą drzemać przez hałas, jaki ich chrapanie wywołuje, często mają tego dosyć. Tyczy się to zwłaszcza pań, których mężowie chrapią, ponieważ słuchanie tego z bliska jest bardzo kłopotliwe i często przeszkadza w zasypianiu. Jednakże niektóre osoby chrapią tak głośno, że dokuczają nawet innym mieszkańcom, znajdującym się za ścianą czy w dalszych częściach na przykład niedużego mieszkanka.

Zwykle mniema się jednak, że mało można na to poradzić. Nie jest to prawda. Jest sporo metod, na leczenie chrapania. Najłatwiejszą radą, jakiej można udzielić osobie, jakiej małżonek chrapie, jest to, by chodziła ona do łóżka wcześniej i zasypiała przed nim. Wtedy nie będzie problemu z uśnięciem utrudnianym przez odgłos chrapania. W ekstremalnych przypadkach można odseparować się od chrapiącej osoby, przenosząc się do drugiej sypialni, jednak naturalnie nie zawsze jest to możliwe. W takim przypadku warto zadbać, by chrapiący spał na boku, a nie na plecach. Czasem nawet stosuje się trick polegający na wszyciu piłeczki ping-pongowej na plecy piżamy. Wtedy chrapiący nie może zmienić pozycji nawet we śnie. Niestety, nie jest to zbytnio wygodne, zwłaszcza dla osób, jakie lubią drzemać na wznak czy wręcz tylko tak zdołają usnąć albo dobrze wypocząć. Wtedy warto wypróbować środki osiągalne w aptece. Można się zdziwić, jak dużo ich jest i nie należy się obawiać, że są one w jakiś sposób groźne – gdyby tak było, nie zostałyby dopuszczone do sprzedaży. Są to na przykład spray’e, których zadaniem jest zapobieganie wiotczeniu mięśni we śnie, co odpowiedzialne jest za specyficzny ton chrapania.

W sprzedaży osiągalne są też leki na chrapanie, a także specyficzne zaciski na nos (nie przynoszą one bólu ani ucisku tak silnego, jaki byłby odczuwany, jako dyskomfort), a także poduszki dla chrapiących, jakie utrzymują głowę w odpowiedniej pozycji. Warto wiedzieć, że z chrapaniem trzeba walczyć. Jest to, bowiem nie tylko przypadłość uciążliwa, jednak i może być groźna dla zdrowia. Czasem nawet niezbędna jest wizyta u lekarza, ponieważ z chrapaniem może być połączony tzw. bezdech senny. Owocuje to między innymi tym, że sen nie gwarantuje odpowiedniego wypoczynku, chrapiący jest stale znużony i zaspany, nie ma siły. Jednakże bezdech może też spowodować poważniejsze problemy ze zdrowiem, trzeba go, zatem leczyć.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 14 (ostatnio: 05.03.2019 00:04:32)
  • yahoo: 7 (ostatnio: 25.02.2017 15:26:07)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz