Biblioterapia jako metoda terapii-biblioterapia.info

Biblioterapia jako metoda terapii-biblioterapia.info

Terapia Pacjentów wydaje się trudna. Najbardziej istotne jest skorzystanie z dobrych technik psychoterapeutycznych, których aktualnie jest coraz więcej. Terapia książkami nie jest nowością, ponieważ terminu tego użyto w 1916 roku. Najważniejsze jest niemniej jednak to, iż to właśnie w teraźniejszych czasach cieszy się ona bardzo wielką popularnością. Realizowane są liczne badania odnośnie efektywności biblioterapii, jednocześnie jako odrębnej formy terapii, jak też jako opcji wspomagającej w czasie rehabilitowania chorych. Wyniki różnorodnych badań uwierzytelniają efektywność terapii przy pomocy książek.

Nowym zjawiskiem jest używanie tej formy terapii u ludzi przejawiających zachowania agresywne. Okazuje się bowiem, że biblioterapia sprawdza się w tym wypadku doskonale. Badanie zrealizowane na grupie dzieciaków zaświadczyło, iż prócz ujarzmienia agresji, biblioterapia pomaga również wzbudzić empatię u maluchów. Należy również dodać, iż terapia za pomocą literatury jest stokroć bardziej interesująca niż standardowa terapia. W przypadku czytania książek chorzy mogą się zrelaksować, natomiast standardowa terapia zwykle kojarzona jest z nerwami i lekarskim fartuchem. Literatura jest perfekcyjnym sposobem na rozwiązanie wielu dolegliwości. Niesamowicie istotne jest jednak to, by stosownie dobierać książki w przypadku rehabilitowania określonych dolegliwości.

Terapia ta może być stosowana jednocześnie u osób dorosłych, jak również u małych pacjentów(bajkoterapia). Coraz większe zaciekawienie tego rodzaju terapią sprawia, iż już pewnie niebawem poznamy nowsze i coraz dogodniejsze możliwości leczenia książkami. Książka to bardzo dobry sposób na skuteczne leczenie, jakiemu z miłą chęcią poddają się chorzy.


Ocena: 4,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 32 (ostatnio: 11.02.2019 09:05:30)
  • yahoo: 14 (ostatnio: 09.06.2016 21:09:53)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz