Aranżacje wnętrz w stylu rustykalnym

Aranżacje wnętrz w stylu rustykalnym

Projektując domy, projektanci poszukują ostatnio nowych, oryginalnych rozwiązań. Z tego powodu właśnie dużą popularność zdobywają tapety rustykalne. Co powinieneś o nich wiedzieć? Czym są fototapety 3d oraz jak je stosować? W jakich wnętrzach sprawdzają się możliwie najkorzystniej?

Tapety 3d – co to jest?

Mianem tapet trójwymiarowych określa się wzory, które tworzą optyczny efekt wypukłości naniesionych na nich deseni. Po prostu, obserwator tapety ma wrażenie, że rysunek widniejący na tapecie tak naprawdę jest w pomieszczeniu. Najczęściej dekoracyjne tapety tego rodzaju w dotyku są gładkie. Spotyka się rzecz jasna także wzory wypukłe, które zazwyczaj budzą spore zaciekawienie.

Co przedstawiają dekoracyjne tapety?

Warto tutaj zaznaczyć, że tapety tego typu są ogromnie różnorodne. Modne są fototapety z efektem 3d. Prezentują one na ogół naturę, zwykle będą to lasy, wodospady, góry lub całe polany. Na ścianach salonów oraz jadalni przewijają się także wypukłe tapety prezentujące panoramy popularnych miast lub konkretne dzieła architektury. Można też trafić na bardziej pospolite wzory na tapetach przestrzennych. Pojawia się między innymi ornamentyka symetryczna, subtelne wzornictwo roślinne i mnóstwo innych. Asortyment jest na pewno spory, dlatego tapety tego rodzaju łatwo dostosować praktycznie do każdego typu aranżacji.

Z powodu ogromnej dostępności tapet trójwymiarowych możemy mówić o ich uniwersalności. Niemniej jednak w wielu wnętrzach sprawdzają się one atrakcyjniej niż w innych. Ponadto, należy też pamiętać o dostosowaniu fototapety do danego wystroju i charakteru wnętrza.

Tapety ścienne, a wielkość wnętrza

Niewątpliwie, nie w każdej wielkości pomieszczeniu tapety 3d sprawdzają się jednakowo elegancko. Wydaje się, że znakomite wrażenie robią w przestronnych i głębokich wnętrzach. Szkopuł w tym, iż położenie trójwymiarowej tapety na ścianie ciasnego wnętrza optycznie dodatkowo go pomniejsza. Jeżeli jednak, dysponując małym mieszkaniem, mimo wszystko pragniemy położyć na ścianie tapetę trójwymiarową, należy bardzo dobrze wybrać dekor. Dobrze sprawdzą się tapety prezentujące przestrzeń, np. szeroka polana. Takiego typu fototapety 3d w bardzo niewielkim stopniu powiększa wizualnie pomieszczenie.

Ostatnie nasze pytanie dotyczy miejsca, w którym powinna się znaleźć fototapeta ścienna. Zobacz więcej tutaj: http://pomyslowa-kuchnia.pl/tapety-scienne-jako-dekoracja-kuchni/

Czy najlepszy okaże się salon, czy może jednak uwzględnić jadalnię? Wydaje się, że gdy starannie dostosuje się kolory oraz ornamentykę, fototapeta 3d wpasuje się praktycznie w każdą aranżację.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 17.02.2019 13:16:53)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz